אנו מנתחים ומבינים את התנהגותינו האינטואיטיבית ומפתחים תקשורת טובה יותר

השיטה שפה המסייעת לנו לתקשר עם התת מודע שלנו וכך גם לשפר את התקשורת הבין אישית שלנו. כך אנו מגיעים למצב התנהגותי גמיש, למחשבה יצירתית וגמישה ובעקבות כך הסתגלות קלה יותר למצבים רגשיים.

אנו מדברים על תהליכים מסוימים הקשורים למוח שלנו וכפי שאנו לומדים שפה, או כפי שידוע לנו, אין תחליף התחלתי לשפת אם אשר מתוך הרגל והשגרה אנו לומדים שפה זו על בוריה, ובצורה הטובה ביותר כך הרגלינו ככלל.

תפקיד התהליך העצבי במוח,  תפקידו לקלוט שדרים מכל החושים, לעבד ולתרגם לחוויות.

התפקיד הלשוני, מבוטא בתקשורת מילולית, זו הדרך בה בוחר האדם להתנסח ושוב עלינו לזכור  כפי שאנו שומעים בבית הורינו שפת אם, שפה התנסחות, משפטים מובילים, מילים מסוימות ובכלל תקשורת פנימית. כפי שאני מתקשרת עם עצמי בתהליך החשיבה כך אני מבטאת זאת.

קבעון החשיבה, מילה, כלומר תהליך התכנות בו אנו מארגנים את תוצאות הפעילות, ניתוח מוחות יחד עם הלשונות הבונים תבנית, כלומר שפה נוספת לפי בחירתינו.

ישנו מצב אובייקטיבי וישנה חוויה סובייקטיבית. יש אופן לקליטתינו את העולם ומשמעות שאנו מייחסים לחוויות. החוויה שלנו הינה סובייקטיבית לחלוטין היא לא המצב האובייקטיבי.

אין התנהגות שאיננה חיובית, עלינו להפריד בין התנהגות וכוונה. גם שתיית אלכוהול מרובה המגיעה למצב אלכוהוליסטי הינה הנתנהגות  הרסנית ולא חיובית לכאורה אולם בעיני המתמכר זוהי כוונה חיובית והיא  להימנע מדיכאון.

אין מצב של כישלון, כלומר כל מצב הוא סולם לצמיחה גם מצב שלכאורה הוא כשלון.

אין כשלון ואל לנו  לקבל דברים כאילו נכשלנו, אלא כלמידה לצמיחתנו.

נבדוק תוצאה, נתקן, נפנים וכך נצליח יותר בעתיד.

לכל אחד מאיתנו יש את המשאבים שאנו זקוקים להם על מנת להצליח.

אם משהו אפשרי בעולמנו הרי הוא אפשרי לכולנו, השאלה היא רק איך.

בכל רגע מחיינו אנו בוחרים את הבחירה הנכונה ביותר לנו, האפשרית ביותר לנו.

תמיד יבחר האדם את הבחירה שתאפשר לו לשרוד, להשיג בטחון, עונג, להימנע מכאב ומסכנה.

תמיד ישנה אפשרות נוספת, לעולם אין רק דרך אחת לפעולה,  רק ע"י שינוי השקפת העולם, יכולת להתגמש נוכל להגדיל את האפשרויות העומדות לרשותנו.

תמיד ישנן כמה אופציות, אפשרות אחת מובילה לכפיתיות, שתי אפשרויות מובילות לדילמה, או לקונפליקט, כאשר ישנן 3 אפשרויות יש באפשרותינו לבחור בצורה מכובדת, אמיצה, אחראית.

לעיתים אנו אומרים א' ומובנים ג' עלינו להשתדל לקחת אחריות ולהבהיר את עצמנו,

לעיתים אנו מאשימים את המקשיבים בחוסר הבנה,  יש לנו אפשרות לאמר סליחה,

"אני אבהיר את עצמי כנראה שלא עשיתי זאת מספיק היטב" ולנסות לסבר את  אוזני  המקשיב.

 

צרו איתי קשר לפרטים נוספים: